ul. Szkolna 36
26-015 Pierzchnica
41 353 85 05
domseniora@wp.pl
placówka działa całodobowo
we wszystkie dni tygodnia

Koncert młodych artystów z Białorusi

W dniu 27.08.  nasz Dom Seniora odwiedziła grupa artystyczna „Fantazja” składająca się z dzieci i młodzieży ze Szkoły Muzycznej nr 1 im. Jurija Sjemieniako w Grodnie na Białorusi, prowadzona przez Panią Ludmiłę Rozuwajewą – zdobywcy I nagrody na VI Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Rozrywkowej i Popularnej w Giżycku w 2006 r. oraz Nagrody Fundacji dla Tczewa i „Kuriera Tczewskiego” podczas  IV Zjazdu Akordeonistów – Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Tczewie w 2013 r.

Zespół zaprezentował swoje umiejętności wokalno-muzyczne. Podczas koncertu słuchaczami byli mieszkańcy naszej placówki oraz uczestnicy Klubu Seniora. Członkowie grupy muzycznej zaprezentowali się grając na takich instrumentach jak: akordeon, gitara, perkusja oraz bałałajka.

Młodzi wykonawcy przedstawili zaproszonym gościom utwory ze swojego rodzinnego kraju, jak również zaśpiewali po polsku kilka znanych piosenek, które wzbudziły wśród odbiorców miłe wspomnienia. Repertuar składał się przede wszystkim z tytułów zaliczanych do klasyki muzyki.

Po zakończeniu koncertu Dyrektor Domu Seniora, Pani Lidia Dudkiewicz, podziękowała artystom za wspaniały występ. Słuchacze nagrodzili młodych artystów gromkimi brawami. Miłym zaskoczeniem była wiadomość, że jedna z wokalistek miała w tym dniu urodziny. Goście wzruszyli jubilatkę wspólnie odśpiewując serdeczne „Sto lat”.

Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś uda nam się zaprosić tych młodych geniuszy muzycznych na kolejny koncert w naszym Domu Seniora.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.
Dom Seniora w Pierzchnicy

ul. Szkolna 36,
26-015 Pierzchnica
tel. 41 353 85 05
41 353 85 01
woj. świętokrzyskie