ul. Szkolna 36
26-015 Pierzchnica
(41) 353 85 05
domseniora@wp.pl
placówka działa całodobowo
we wszystkie dni tygodnia

O nas

O Domu Seniora w Pierzchnicy

dom_sue_ryder

Celem funkcjonowania Domu Seniora

jest zapewnienie jego mieszkańcom bezpiecznego i godnego życia, podnoszenie sprawności, wspomaganie rozwoju ich osobowości oraz rozwijanie w miarę możliwości samodzielności mieszkańców. Opieka jest dostosowana do stanu zdrowia mieszkańców.

P1030103

– zapewniamy komfortowe waunki

– gwarantujemy całodobową opiekę

– serwujemy smaczne, domowe posiłki

– prowadzimy rehabilitacje zdrowotne

– organizujemy życie kulturalne

– prowadzimy rehabilitację mieszkańców

– prowadzimy pomoc psychologiczną i terapeutyczną

– prowadzimy terapię zajęciową

– zapewniamy mieszkańcą pomoc psychologiczną

Biografia Sue Ryder

lady_sue_ryder

Margaret Susan Ryder

znana jako Sue Ryder urodziła się w 1923 r. w zamożnej rodzinie angielskiej. Z nieszczęściami zetknęła się wcześnie, kiedy razem z matką odwiedzała szpitale i ciężko chorych. Miała zaledwie 16 lat kiedy w 1940 r. jako ochotniczka Korpusu Pierwszej Pomocy Pielęgniarskiej została skierowana do Sekcji polskiej Zarządu Operacji Oporu, gdzie przygotowywała transporty ze zrzutami dla walczącej w Powstaniu warszawskim stolicy.

 

Dom Seniora im. Sue Ryder w Pierzchnicy

jest domem pomocy społecznej przeznaczonym dla osób w podeszłym wieku i przewlekle somatycznie chorych. Dom powstał z inicjatywy Samorządu Gminy Pierzchnica oraz przy pomocy finansowej: Fundacji Sue Ryder w Warszawie, Fundacji Przezorność i Bouver Foundation.

Kaplica

Na terenie placówki znajduje się kaplica, której wyposażenie pochodzi z osobistej kaplicy Lady Ryder z Anglii, w której kapelan sprawuje posługę duszpasterską.

Opieka

Opiekę nad mieszkańcami sprawuje wykwalifikowana kadra, która zdobyła doświadczenie praktyczne m.in. w zaprzyjaźnionych Domach Pomocy z rodziny Sue Ryder w Polsce, oraz w Anglii.