ul. Szkolna 36
26-015 Pierzchnica
41 353 85 05
domseniora@wp.pl
placówka działa całodobowo
we wszystkie dni tygodnia

Wiosenne Kwiaty

Gdy za oknem pogoda nie sprzyja szukamy innych rozwiązań na miłe spędzenie czasu.

Nie tylko muzyka, relaks, medytacja wpływa łagodząco na nasz organizm ale między innymi ROŚLINY!

Rośliny mają kluczowy wpływ na nasze zdrowie. Im większa roślina, większa powierzchnia liści, tym bardziej roślina nawilża powietrze. Transpirowana przez rośliny para może zawierać substancje (fitoncydy), które wyciszają rozwój drobnoustrojów w powietrzu. Rośliny we wnętrzach oprócz podwyższania wilgotności powietrza, wpływają także na jego jakość. Rośliny uprawiane w pomieszczeniach oczyszczają powietrze ze szkodliwych związków lotnych.

Dziś właśnie przedstawimy pokrótce jak nie nudzić się za przyczyną KWIATÓW gdy za oknem brzydka pogoda i   wyjście na zewnątrz nie sprzyja .

Kwiaty.. Kwiaty wykonane z krepiny , to jest to!  Wykonanie takiego kwiatu wpływa uspokajająco i między innymi terapeutycznie.

Dlaczego terapeutycznie? Wykonanie takich kwiatów usprawnia zmysły , poprawia sprawność manualną dłoni  i poprawia koncentrację .

Artoterapii ciąg dalszy ☺️Podczas zajęć w pracowni Terapii zajęciowej nasi podopieczni wykonywali hiacynty.
Samodzielnie i bardzo chętnie wykonali zadanie od podstaw polegające na  nacięciu krepiny w formie fali lub ząbków średnio co 1 cm.  Kolejny krok polega na zwinięciu krepiny na kształt kwiatu, następnie użyliśmy wykałaczek do zrobienia łodygi i liści, wszystko pięknie i estetycznie skleiliśmy i wyszły jak żywe.
Zadowoleni z wykonania kwiatów każdy mieszkaniec zabrał piękny bukiet ze sobą
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.
Dom Seniora w Pierzchnicy

ul. Szkolna 36,
26-015 Pierzchnica
tel. 41 353 85 05
41 353 85 01
woj. świętokrzyskie